O NÁS

Lesní klub Lesokruh a Lesní mateřská škola Lesokruh jen kousek od Hradce Králové.

V našem lesním klubu a lesní mateřské škole je u našich nejmenších kladen důraz na vzdělávání hravou formou, která probíhá většinu času venku v přírodě, a to za každého počasí. To, jak se příroda každým dnem mění a jaké nám poskytuje podněty, se stává nevyčerpatelným zdrojem inspirace, poznávání, učení a hry, tolik přirozené pro dětskou duši.

Důležitý je pro nás individuální a respektující přístup k dítěti. Ve věkově smíšeném kolektivu děti dobře rozvíjejí sociální dovednosti, učí se pomáhat jeden druhému, vzájemnému respektu a spolupráci.

V naší lesní školce zakouší děti reálný svět a samy sebe všemi smysly.

Nenabízíme mnoho hotových hraček. Raději je necháváme používat materiál nalezený v přírodě a využívat tak svou fantazii. Mohou u nás zkoušet i práci s opravdovým náčiním a nářadím. Při zachování pravidel bezpečnosti, které děti spoluvytvářejí a chápou tak jejich smysl, si děti mohou vyzkoušet a ohmatat spoustu reálných situací a hledat jejich řešení. Tímto prožitkovým a situačním učením získávají reálnou představu o možnostech svých i okolního světa. Pohyb venku na čerstvém vzduchu podporuje imunitu a zvyšuje u dětí obratnost a fyzickou kondici.

Pedagogická koncepce naší školky je v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem MŠMT. Děti od nás odcházejí s veškerými znalostmi a dovednostmi potřebnými pro školní docházku, tak jako z klasické školky. A možná i s něčím navíc. Jsou odolnější a naučené najít si zábavu samy a trávit svůj čas venku.

Náš lesní klub a lesní mateřskou školu najdete v Třebechovicích pod Orebem, jen 12km od Hradce Králové. Děti k nám rodiče vozí nejen z HK, ale i ze vzdálenějších míst.

Láká Vás koncept lesní školky, ale bojíte se? Nejste si jistí, jak to vlastně u nás funguje a jestli je to pro Vás to pravé? VYZKOUŠEJTE SI DEN V LESNÍ ŠKOLCE...