Lesokroužek
Lesní klub pro děti mladší 3 let

Vítejte v klubíku, vítejte v LESOKROUŽKU

Od září 2017 pro Vás v Lesokruhu otevíráme klubík pro děti mladší 3 let a jejich rodiče. Budou tak moci, stejně jako jejich starší kamarádi, prožívat radosti a dobrodružství spojená s lesní školkou.

Budeme spolu objevovat krásy a taje přírody, její proměny v průběhu roku a na roční období navazující tradice. Děti si zvyknou na prostor lesa a pohyb v přírodě za každého počasí, na společné aktivity i na kamarády.

Část programu bude organizovaná. Aktivity a tvoření budou vycházet z ročních dob a tradic,
z využívání přírodních materiálů a motivů. Činnosti jsou jednoduché, zaměřené na kreativitu, kontakt s přírodou, rytmiku i společné poznávání se.

Formou volné hry pak budou moci děti společně s rodiči jako svými průvodci (nikoli dohlížiteli) objevovat a prohlubovat svůj vztah k přírodě.

Rodiče si popovídají a především najdou motivaci k procházce do přírody, která nám často
v každodenním shonu chybí.

Lesokroužek se koná každý čtvrtek od 9-12 hod. Sraz na zahradě lesního klubu Lesokruh.

Na sebe vhodné oblečení pro děti i rodiče (budeme se scházet za každého počasí). S sebou svačinu, pití.

Co za to:

  • Abyste věděli, jestli je Lesokroužek to pravé pro Vás a Vaše děti, účast na prvním klubíku je samozřejmě zdarma.
  • Jednotlivý vstup 100 Kč.
  • Permanentka 5 vstupů 400 Kč.

Kapacita Lesokroužku je omezena na 12 rodin. Proto se prosím přihlašujte zde.

https://beta.doodle.com/poll/nkfwgcn3qwqtx3c6        

Do Lesokroužku se, prosím, přihlašujte zde nejdéle do 20hod den před klubíkem tj. neděle večer. Je to jednoduché, nebojte :) Díky.:

Těšíme se na Vás každý čtvrtek.

Tereza, Kristiánek a víla Ostružinka.

Tereza Jarkovská - průvodkyně dětí v Lesokroužku

Jako dítě jsem vyrůstala na sídlišti na okraji Hradce Králové, v těsném sousedství luk a lesů. Hodiny a hodiny jsem trávila průzkumy okolí se svou nejlepší kamarádkou. Vylezly jsme snad na každý strom v širokém okolí, prozkoumaly život v potoce i v trávě, vařily mýdlo z šišek a lektvary z rostlin, pohřbívaly mrtvá zvířátka, která jsme našly, na kupách hlíny za potokem jsme si hrály na Indiány. Tato léta mě nesmírně ovlivnila a věřím, že právě z této doby pramení můj vztah ke všemu živému a pocit propojenosti s přírodou, vědomí živoucnosti Země a úcta a láska k ní a všemu stvoření.

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové, obor Textilní tvorba. Ráda tvořím, ráda si hraju, ráda zpívám a tančím. A nejradši to všechno dělám s dětmi. Jejich spontaneita a radost ze života mě nesmírně baví. Po studiích jsem se vypravila na zkušenou do světa. Strávila jsem rok v USA a dva roky ve Velké Británii. Po návratu jsem si udělala Státní zkoušku z angličtiny, kterou jsem pak i nějakou dobu učila.

Nyní jsem především maminka na plný úvazek. Mám tři děti. Prostřední Jasmínka začala loni chodit do Lesokruhu a vidím na ní, jak jí lesní školka prospěla. Je teď mnohem mrštnější, houževnatější, otužilejší. Ujde bez reptání několik kilometrů a už se nebojí výšek. V Lesokruhu je moc šťastná.

Myslím, že dostatek času strávený venku v přírodě a volná hra, svoboda učení a respektující přístup, což jsou principy lesní pedagogiky, jsou základem pro zdravý vývoj každého člověka jako jedince, ale i pro zdravý vývoj celé společnosti. Jen lidé sebe-vědomí, samostatně smýšlející, vnímaví k potřebám svým i těch kolem sebe, lidé moudří, laskaví a milující budou schopni jednou změnit a snad i zachránit tento svět. Věřím, že lesní školky obecně jsou místem, které dává dobrý základ pro to, aby z dětí takové bytosti vyrostliy. Přírodu vnímám jako velký dar. Je to učitelka, ale i kotva pro nás lidi, když je nám ouvej. Dodá nám energii i nadhled. Je důležité umět ji vnímat, umět se zastavit a zaposlouchat, zaposlouchat se do ticha a zaslechnout mluvit vlastní duši. Když děti naučíme trávit v přírodě volný čas, zasejeme semínko, z kterého bude moci jednou vyrůst tato jejich kotva.

I proto jsem ráda přijala nabídku vést klubík pro nejmenší. Bude mi ctí moci být dětem v tomto objevování světa, spolu s Vámi rodiči, průvodcem. Těším se na Vás v Lesokroužku.