LESOKROUŽEK

Lesní klubík pro děti mladší 3 let

Lesokroužek ve školním roce 2020-2021

Klubík pro děti mladší 3 let s rodiči

I letos budeme pořádat Lesokroužek- klubík pro děti do 3 let a jejich rodiče. Děti se v doprovodu svých rodičů seznámí s novými kamarády i s prostředím lesa. Čeká nás společné tvoření, pohybové i hudební aktivity pro nejmenší a čas je věnován i volné hře, kdy mohou děti svobodně zkoumat, objevovat a zkoušet, co jim les nabízí a co samy dovedou. Lesokroužek bude vždy v pátek jednou za 14 dní. Toto pololetí začínáme již příští pátek 11.9. 

Na Vás a Vaše děti se těší Tereza a víla Ostružinka 

Vzhledem k současné epidemiologické situaci jsou data klubíku na druhé  pololetí  zatím nejasná.

Na Lesokroužek je POTŘEBA se přihlásit Terezce formou SMS zprávy, přes Facebook nebo přes Doodle na tomto linku ZDE.

https://doodle.com/poll/rhu99bnapmdgyw6c?fbclid=IwAR274hYM6Pld994scxCpPNkupCES2R-Pvb3vGIi_05bEi0-dwN49OAJJgB4

Maximální možná kapacia rodin pro Lesokroužek je 10, kroužek se koná za účasti minimálně 3 rodin. Díky za pochopení.

Případné další dotazy lze směřovat na průvodkyni Terezku, která Lesokroužkem provází - telefon 737884382. Na vílu Ostružinku mobil bohužel nemáme :-). 

LESOKROUŽEK - klubík pro děti mladší 3 let a jejich rodiče. I ti nejmenší v něm mohou, stejně jako jejich starší kamarádi, prožívat radosti a dobrodružství spojená s lesní školkou.

Budeme spolu objevovat krásy a taje přírody a její proměny v průběhu roku. Děti si zvyknou na prostor lesa a pohyb v přírodě za každého počasí, na společné aktivity i na kamarády.

Část programu klubíku je organizovaná. Aktivity a tvoření vycházejí z ročních dob a tradic,
z využívání přírodních materiálů a motivů. Činnosti jsou jednoduché, zaměřené na kreativitu, kontakt s přírodou, rytmiku i společné poznávání se. Důležitou součástí je také volná hra, kdy můžou děti společně s rodiči jako svými průvodci (nikoli dohlížiteli) objevovat a prohlubovat svůj vztah k přírodě.

Rodiče si popovídají a především najdou motivaci k procházce do přírody, která nám často
v každodenním shonu chybí.

Na sebe vhodné oblečení pro děti i rodiče (budeme se scházet za každého počasí). S sebou svačinu, pití, kousek karimatky jako podložku na sezení v lese, v zimním období přezůvky.

Abyste věděli, jestli je Lesokroužek to pravé pro Vás a Vaše děti, účast na prvním klubíku je zdarma.

Jednotlivý vstup 100 Kč.

Permanentka na 5 vstupů 400 Kč.

Tereza, Kristiánek a víla Ostružinka.

Tereza Jarkovská - průvodkyně dětí v Lesokroužku

Jako dítě jsem vyrůstala na sídlišti na okraji Hradce Králové, v těsném sousedství luk a lesů. Hodiny a hodiny jsem trávila průzkumy okolí se svou nejlepší kamarádkou. Vylezly jsme snad na každý strom v širokém okolí, prozkoumaly život v potoce i v trávě, vařily mýdlo z šišek a lektvary z rostlin, pohřbívaly mrtvá zvířátka, která jsme našly, na kupách hlíny za potokem jsme si hrály na Indiány. Tato léta mě nesmírně ovlivnila a věřím, že právě z této doby pramení můj vztah ke všemu živému a pocit propojenosti s přírodou, vědomí živoucnosti Země a úcta a láska k ní a všemu stvoření.

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové, obor Textilní tvorba. Ráda tvořím, ráda si hraju, ráda zpívám a tančím. A nejradši to všechno dělám s dětmi. Jejich spontaneita a radost ze života mě nesmírně baví. Po studiích jsem se vypravila na zkušenou do světa. Strávila jsem rok v USA a dva roky ve Velké Británii. Po návratu jsem si udělala Státní zkoušku z angličtiny, kterou jsem pak i nějakou dobu učila.

Nyní jsem především maminka na plný úvazek. Mám tři děti. Prostřední Jasmínka začala loni chodit do Lesokruhu a vidím na ní, jak jí lesní školka prospěla. Je teď mnohem mrštnější, houževnatější, otužilejší. Ujde bez reptání několik kilometrů a už se nebojí výšek. V Lesokruhu je moc šťastná.

Myslím, že dostatek času strávený venku v přírodě a volná hra, svoboda učení a respektující přístup, což jsou principy lesní pedagogiky, jsou základem pro zdravý vývoj každého člověka jako jedince, ale i pro zdravý vývoj celé společnosti. Jen lidé sebe-vědomí, samostatně smýšlející, vnímaví k potřebám svým i těch kolem sebe, lidé moudří, laskaví a milující budou schopni jednou změnit a snad i zachránit tento svět. Věřím, že lesní školky obecně jsou místem, které dává dobrý základ pro to, aby z dětí takové bytosti vyrostliy. Přírodu vnímám jako velký dar. Je to učitelka, ale i kotva pro nás lidi, když je nám ouvej. Dodá nám energii i nadhled. Je důležité umět ji vnímat, umět se zastavit a zaposlouchat, zaposlouchat se do ticha a zaslechnout mluvit vlastní duši. Když děti naučíme trávit v přírodě volný čas, zasejeme semínko, z kterého bude moci jednou vyrůst tato jejich kotva.

I proto jsem ráda přijala nabídku vést klubík pro nejmenší. Bude mi ctí moci být dětem v tomto objevování světa, spolu s Vámi rodiči, průvodcem. Těším se na Vás v Lesokroužku.