Lesokroužek
Lesní klub pro děti mladší 3 let

Lesokroužek od září 2019

Klubík pro děti mladší 3 let.


I v letošním školním roce se těšíme na malé děti 
a jejich rodiče v Lesokroužku. 

Budeme se scházet vždy v pátek od 9 do 11.30 hod. přibližně jednou za čtrnáct dní. 


Data klubíku pro toto pololetí: 20.9., 11.10., 25.10., 8.11., 22.11., 6.12. 


Případné další dotazy lze směřovat na průvodkyni Terezku, která Lesokroužkem provází :-) 

Telefon:737884382


Těšíme se na Vás.


Vítejte v klubíku, vítejte v LESOKROUŽKU

Také v tomto školním roce 2018/2019 bude v Lesokruhu probíhat klubík pro děti mladší 3 let a jejich rodiče. I ti nejmenší tak budou moci, stejně jako jejich starší kamarádi, prožívat radosti a dobrodružství spojená s lesní školkou.

Budeme spolu objevovat krásy a taje přírody a její proměny v průběhu roku. Děti si zvyknou na prostor lesa a pohyb v přírodě za každého počasí, na společné aktivity i na kamarády.

Část programu klubíku je organizovaná. Aktivity a tvoření vycházejí z ročních dob a tradic,
z využívání přírodních materiálů a motivů. Činnosti jsou jednoduché, zaměřené na kreativitu, kontakt s přírodou, rytmiku i společné poznávání se. Důležitou součástí je také volná hra, kdy můžou děti společně s rodiči jako svými průvodci (nikoli dohlížiteli) objevovat a prohlubovat svůj vztah k přírodě.

Rodiče si popovídají a především najdou motivaci k procházce do přírody, která nám často
v každodenním shonu chybí.

Lesokroužek bude v tomto školním roce probíhat vždy v pátek od 9-12-hod. přibližně jednou za 14 dní, a to v těchto termínech:

14.9., 21.9., 5.10., 26.10., 2.11., 16.11., 7.12., 18.1.,1.2., 15.2., 22.2., 15.3., 29.3., 12.4., 3.5., 10.5., 24.5., 14.6., 21.6.

Na sebe vhodné oblečení pro děti i rodiče (budeme se scházet za každého počasí). S sebou svačinu, pití, kousek karimatky jako podložku na sezení v lese, v zimním období přezůvky.

Abyste věděli, jestli je Lesokroužek to pravé pro Vás a Vaše děti, účast na prvním klubíku je zdarma.

Jednotlivý vstup 100 Kč.

Permanentka na 5 vstupů 400 Kč.

Kapacita Lesokroužku je omezena na 12 rodin. Proto se prosím přihlašujte zde, a to nejdéle do středy večer. Díky.

https://doodle.com/poll/23e88zvm87qy399w

Tereza, Kristiánek a víla Ostružinka.

Tereza Jarkovská - průvodkyně dětí v Lesokroužku

Jako dítě jsem vyrůstala na sídlišti na okraji Hradce Králové, v těsném sousedství luk a lesů. Hodiny a hodiny jsem trávila průzkumy okolí se svou nejlepší kamarádkou. Vylezly jsme snad na každý strom v širokém okolí, prozkoumaly život v potoce i v trávě, vařily mýdlo z šišek a lektvary z rostlin, pohřbívaly mrtvá zvířátka, která jsme našly, na kupách hlíny za potokem jsme si hrály na Indiány. Tato léta mě nesmírně ovlivnila a věřím, že právě z této doby pramení můj vztah ke všemu živému a pocit propojenosti s přírodou, vědomí živoucnosti Země a úcta a láska k ní a všemu stvoření.

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové, obor Textilní tvorba. Ráda tvořím, ráda si hraju, ráda zpívám a tančím. A nejradši to všechno dělám s dětmi. Jejich spontaneita a radost ze života mě nesmírně baví. Po studiích jsem se vypravila na zkušenou do světa. Strávila jsem rok v USA a dva roky ve Velké Británii. Po návratu jsem si udělala Státní zkoušku z angličtiny, kterou jsem pak i nějakou dobu učila.

Nyní jsem především maminka na plný úvazek. Mám tři děti. Prostřední Jasmínka začala loni chodit do Lesokruhu a vidím na ní, jak jí lesní školka prospěla. Je teď mnohem mrštnější, houževnatější, otužilejší. Ujde bez reptání několik kilometrů a už se nebojí výšek. V Lesokruhu je moc šťastná.

Myslím, že dostatek času strávený venku v přírodě a volná hra, svoboda učení a respektující přístup, což jsou principy lesní pedagogiky, jsou základem pro zdravý vývoj každého člověka jako jedince, ale i pro zdravý vývoj celé společnosti. Jen lidé sebe-vědomí, samostatně smýšlející, vnímaví k potřebám svým i těch kolem sebe, lidé moudří, laskaví a milující budou schopni jednou změnit a snad i zachránit tento svět. Věřím, že lesní školky obecně jsou místem, které dává dobrý základ pro to, aby z dětí takové bytosti vyrostliy. Přírodu vnímám jako velký dar. Je to učitelka, ale i kotva pro nás lidi, když je nám ouvej. Dodá nám energii i nadhled. Je důležité umět ji vnímat, umět se zastavit a zaposlouchat, zaposlouchat se do ticha a zaslechnout mluvit vlastní duši. Když děti naučíme trávit v přírodě volný čas, zasejeme semínko, z kterého bude moci jednou vyrůst tato jejich kotva.

I proto jsem ráda přijala nabídku vést klubík pro nejmenší. Bude mi ctí moci být dětem v tomto objevování světa, spolu s Vámi rodiči, průvodcem. Těším se na Vás v Lesokroužku.