JAK TO U NÁS VYPADÁ

FOTOGALERIE ZÁZEMÍ 

Jak to u nás vypadá?

Většinu dne a vlastně i roku trávíme venku, v lese, na louce prostě ve volné přírodě. Tam děti nejen vzděláváme, ale probíhá tam také volná hra, velmi důležitá pro jejich vývoj. Aktuální fotografie a videa můžete sledovat na našem faceboku.

Část dne ale trávíme v našem zázemí.  

Týpí je místem odpočinku a relaxace. Srdcem týpí je ohniště, kvůli bezpečnosti obestavěné cihlami a obsypané oblázky. Děti se učí, že teplo není samo sebou. V lese sbírají dřevo, nosí ho k týpí. Učí se bezpečně chovat v blízkosti otevřeného ohně.

Druhé týpí, místo kde jíme, hrajeme si,  tvoříme nebo se učíme. Nejraději toto vše provozujeme venku, pod širým nebem. Ne vždy nám ale počasí přeje, a tak jsme rádi, že se můžeme schovat před deštěm, větrem či silným sluncem zde.

Na pozemku máme tři ekologické suché separační toalety. Dvě pro děti a jednu pro dospěláky. Vodu na mytí rukou vozíme z naší školkové kuchyně. V nerezových barelech mají děti každý den k dispozici dostatek čerstvé teplé vody na mytí rukou. 

Vodu na pití také vozíme ze školkové kuchyně, kde nám pan kuchař denně připravuje skvělé čerstvé svačinky a obědy. Vaříme sezónně, lokálně a vegetariánsky. Jsem v programu Skutečně zdravá škola, kde jsme držiteli bronzové a stříbrné medaile.