AKCE A NOVINKY

Bohužel, momentální situace slavnostem a akcím příliš nepřeje.

Těšíme se, až to bude za námi, společně se sejdeme a oslavíme to! Těšíte se taky? Tak sledujte naše stránky nebo facebook, budeme informovat!


Novinky ale přeci jen máme! Ač je všechno zavřeno, nezahálíme a pilně připravujeme vše potřebné pro zápis Lesokruhu do Rejstříku škol a školských zařízení MŠMT od září 2021 a vznik Lesní mateřské školy. Držte nám palce :).

Slavnosti, které jsme si již společně užili


Hodovníček 24. září 2020


Slavnost  ZRUŠENA (nařízení vlády)


Nové zázemí

DĚKUJEME


Říjnová přírodní slavnost Certifikovaný lesní klub

Lesokruh splnil podmínky daných ve Standardech kvality pro lesní mateřské školy  a získal  CERTIFIKÁT KVALITY vydávaný Asociací lesních mateřských škol. Certifikát budeme muset v roce 2022 obhájit :-) Děkujeme celému lesokruhovému týmu.

Vynášení Morany a vítání jara

Oslava jarní rovnodennosti v LK Lesokruh

Ve středu 20. března, kdy nastalo astronomické jaro, jsme v Lesokruhu pořádali naši první letošní slavnost spojenou s vynášením Morany a vítáním jara. Na ohni vařenou polévku, podávanou už tradičně na každé naší slavnosti, jsme tentokrát připravovali zeleninovo-luštěninovou. Děti oloupaly, nebo se některé alespoň snažily, a nakrájely brambory, mrkev, celer, batát, pórek, petržel a kapustu. O tuto činnost jevili zájem i ti, kdož dosud vařili v pískové kuchyňce nebo stavěli hrad z polen a prken, takže v jednu chvíli se stála fronta na nože a prkénka. Kromě zeleniny se na ohni vařily kroupy, cizrna a mungo a ochucena byla (nejen) naší vlastní majoránkou, jež přežila zimu ve skleníku, a tymiánem. Po třetí hodině přicházeli rodiče, společně s nimiž si děti vyrobili z klacků, slámy a látek malé Moranky. Velká Morana čekala opřená o třešeň už od rána, a tak jsme se po dokončení Moranek vydali k potoku. Zde byli oficiálně přivítáni a s legendou o Jarovítovi seznámeni přišedší rodiče a příznivci, načež loutková sekce našeho klubu znázornila příběh pomocí loutek z kartónu. Za zpěvu písně Vítej, Vesno přitančily Vesny, které omladily přítomné lítečkem a vodou z Vantrok, náhonu, který protéká třebechovickými lesy už déle než 600 let. Malé Moranky jsme svlékli z jejich oděvů, aby neznečistily vodu, zapálili jsme je a hodili do potoka, aby odpluly zpátky do zimního království. Někteří odvážní jedinci smočili v potoce nohy, a nejodvážnější čtyřleťák se potokem prošel dvakrát po pas ponořen. Nakonec jsme odnesli Moranu do lesa, kde jsme ji pohřbili pod listí a vydali se zpátky do školky na polévku a jiné dobroty, které donesli rodiče a připravila babička kuchařka. Hodovali jsme a družili se ještě ve chvíli, kdy nad les vyšel obrovský měsíc v úplňku. Vítej, jaro, mezi námi :)

Reduce-Reuse-Recycle

Bazárek na podporu LK Lesokruh s ekologickým přesahem

Ve dnech 18. až 20. února pořádal lesní klub Lesokruh ve spolupráci s třebechovickou Zašívárnou, příjemným místem, kde se můžete "zašít" a odpočinout si od denního shonu, dobročinný bazárek. Název Reduce-Reuse-Recycle odkazoval na upcycling, využití něčeho starého a nepotřebného k něčemu užitečnému, podpoře snížení nákupů jednorázových výrobků nebo redukci obalů. Myšlenka vznikla jednoduše - přáním zbavit se nepotřebného oblečení a knih nějakým smysluplným způsobem. Na to se navázaly další nápady, a tak se kromě knih, oblečení a hraček prodávaly osvěžovače vzduchu z éterických olejů ve znovupoužitelných skleněných lahvičkách (včetně návodu k výrobě), "jutěnky" - z juty uháčkované pomůcky na mytí čehokoliv, z příze a knoflíků háčkované klíčenky ve tvaru chobotničky, didaktické hračky z kolíčků na prádlo, háčkované svícny z příze a skleniček od jogurtů, látkové tašky různých velikostí, tylové sáčky na pečivo a zeleninu, záclonové pytlíčky na koření do omáčky, pomlázky ze svídy či korálky a náramky z různobarevných dřevin. Vše ze zbytků látek, příze nebo proutků po jarním ořezu keřů. Jedna maminka pro nás upekla spoustu perníčků, které ozdobily děti z Lesokruhu, výše uvedené výrobky poskytli další rodiče a spřátelení lidé. Od hradeckého Bezobalu jsme dostali skleničky s různými potravinami. Všem dárcům velmi děkujeme. Za utržené peníze jsme koupili do naší školkové kuchyně nový sporák, který na rozdíl od toho starého umí upéct chleba :)

Seminář pro rodiče

17. února 2019


Přijďte na slavnost

25. 9. 2018 - Hodovníček v Lesokruhu


Zápis na školní rok 2018-2019


Slavíme 1. narozeniny


Krásný rok 2018.


POZOR ZMĚNA !

Lesokroužek se bude konat každý ČTVRTEK. 

Zapálíme si oheň v krbu, uvaříme čajík a své prsty si necháme pohrávat s barevnou a jemnou ovčí vlnou...... Těšíme se na Vás. Rezervujte si své místo.

Beseda v Lesokruhu


Lesokruh slavil slunovrat

Červnová přírodní slavnost Kupadla

22. 6. se po celé České republice slaví Den lesních mateřských škol. V Lesokruhu jsme se s oslavami přidali a na tento den (s ohledem na období mezi letním slunovratem a Svatojánskou nocí) jsme uspořádali naši pravidelnou přírodní slavnost - Kupadla.
Za vydatných slunečních paprsků se vydáváme k písníku zvaný Laguna. Děti si koupání a dovádění ve vodě užívají. Po cachtání si povídáme o svatojánských bylinkách a kterak je využít. Dívky
a někteří hoši se pustí do hledání bylinek po okolí. Nacházejí hlavního zástupce-Třezalku tečkovanou. Poté následuje příběh
z pera paní Boženy Němcové Alabastrová ručička, který krásně tajemně popisuje, co se kdysi na Svatojánskou noc přihodilo. A už se stahují bouřková mračna a tak začínáme samotný obřad - děkování Slunci a všem živlům, tanec v kruhu ve vodě, rozdělení obřadního koláče, jež Slunce představuje. Nejen živly přírody, ale četné rybí osazenstvo, se radují z koláče :-) a plavou nám pod nohama. Vyrábíme si lodičky z kůry, svíčky a svatojánských bylin. S osobním přáním je vypouštíme na vodu a doprovázíme je plaváním
a rozjímáním. A už nás pan blesk a pan hrom přicházejí pozdravit, proto rychle z vody a slunovrat necháváme v režii paní přírody. Rozcházíme se domů a Laguna nás s úsměvem propouští, lodičky světla dál plují po hladině....

Dobročinný bazar v Lesokruhu s táborákem a programem

23. května od 15.00 do 19.00 hodin


Oznámení pro zájemce o docházku

Máte zájem o docházku Vašeho dítěte dětí do lesní školky Lesokruh? Ozvěte se nám mailem, sms, či jinak. Vyplňte přihlášku - dejte nám vědět o svém zájmu (a to i v případě, že nejste ještě rozhodnuti a zvažujete). Evidujeme zájemce na toto jaro i nadcházející školní rok 2017/2018.
V případě naplnění kapacity, budete zařazeni do přadníku a jakmile se místo uvolní, ozveme se Vám.

Těšíme se na Vás. 

Beseda o lesní školce

Děkujeme Mateřskému centru RATOLEST v Týništi nad Orlicí a všem maminkám, které přišly na besedu o lesní školce... Příjemné setkání s příjemnými lidmi. Těšíme se, že se budeme vídat častěji. 

Dubnová přírodní slavnost

Den Země v Lesokruhu

Oznámení pro zájemce o docházku

Máte zájem o docházku Vašeho dítěte dětí do lesní školky Lesokruh?  Ozvěte se nám mailem, sms, či jinak. Vyplňte přihlášku - dejte nám vědět o svém zájmu (a to i v případě, že nejste ještě rozhodnuti a zvažujete). Evidujeme zájemce na toto jaro i nadcházející školní rok 2017/2018.
V případě naplnění kapacity, budete zařazeni do přadníku a jakmile se místo uvolní, ozveme se Vám.

Těšíme se na Vás.

Přírodní slavnost

O Jarovítovi a zlatém klíči a Moraně, kterak ji do zimního království vyprovodit

Zveme Vás na první slavnost v LESOKRUHU.

Letos začíná astronomické jaro (jarní rovnodennost) 20. března v 11 hodin
a 28 minut.   

V Lesokruhu tento den přivítáme tradičně netradičně. Připravena je dílna, ve které si vyrobíme Morany a během dobrodružného putování lesem s pohádkovými obrazy poznáme příběh udatného Jarovíta, lstivého draka Zmeje a dobrotivou Matku Zemi. Společně pošleme Moranu spát do zimního království.

Těšíme se na setkání. 

Trasa je krátká, vhodná pro malé děti i kočárky.

Pořizujete spacák či batůžek?

Sleva na vybavení do lesní školky 

Chtěli byste svému dítěti pořídit kvalitní dětský spacák, batůžek či jiné vybavení do přírody.
V lesní mateřské školce je spacáček i batůžek
s prsními popruhy v základním vybavení :-)  
(viz. sekce "Oblečení a vybavení"). 

Asociace lesních mateřských škol získala
od společnosti Boll 20 % slevu na nákup. Rozhodnete-li se nabídky využít, kontaktujte nás
a my Vám rádi sdělíme slevový kód, díky kterému slevu získáte.