Akce a novinky

Seminář pro rodiče

17. února 2019


Přijďte na slavnost

25. 9. 2018 - Hodovníček v Lesokruhu


Zápis na školní rok 2018-2019


Slavíme 1. narozeniny


Krásný rok 2018.


POZOR ZMĚNA !

Lesokroužek se bude konat každý ČTVRTEK. 

Zapálíme si oheň v krbu, uvaříme čajík a své prsty si necháme pohrávat s barevnou a jemnou ovčí vlnou...... Těšíme se na Vás. Rezervujte si své místo.

Beseda v Lesokruhu


Lesokruh slavil slunovrat

Červnová přírodní slavnost Kupadla

22. 6. se po celé České republice slaví Den lesních mateřských škol. V Lesokruhu jsme se s oslavami přidali a na tento den (s ohledem na období mezi letním slunovratem a Svatojánskou nocí) jsme uspořádali naši pravidelnou přírodní slavnost - Kupadla.
Za vydatných slunečních paprsků se vydáváme k písníku zvaný Laguna. Děti si koupání a dovádění ve vodě užívají. Po cachtání si povídáme o svatojánských bylinkách a kterak je využít. Dívky
a někteří hoši se pustí do hledání bylinek po okolí. Nacházejí hlavního zástupce-Třezalku tečkovanou. Poté následuje příběh
z pera paní Boženy Němcové Alabastrová ručička, který krásně tajemně popisuje, co se kdysi na Svatojánskou noc přihodilo. A už se stahují bouřková mračna a tak začínáme samotný obřad - děkování Slunci a všem živlům, tanec v kruhu ve vodě, rozdělení obřadního koláče, jež Slunce představuje. Nejen živly přírody, ale četné rybí osazenstvo, se radují z koláče :-) a plavou nám pod nohama. Vyrábíme si lodičky z kůry, svíčky a svatojánských bylin. S osobním přáním je vypouštíme na vodu a doprovázíme je plaváním
a rozjímáním. A už nás pan blesk a pan hrom přicházejí pozdravit, proto rychle z vody a slunovrat necháváme v režii paní přírody. Rozcházíme se domů a Laguna nás s úsměvem propouští, lodičky světla dál plují po hladině....

Dobročinný bazar v Lesokruhu s táborákem a programem

23. května od 15.00 do 19.00 hodin


Oznámení pro zájemce o docházku

Máte zájem o docházku Vašeho dítěte dětí do lesní školky Lesokruh? Ozvěte se nám mailem, sms, či jinak. Vyplňte přihlášku - dejte nám vědět o svém zájmu (a to i v případě, že nejste ještě rozhodnuti a zvažujete). Evidujeme zájemce na toto jaro i nadcházející školní rok 2017/2018.
V případě naplnění kapacity, budete zařazeni do přadníku a jakmile se místo uvolní, ozveme se Vám.

Těšíme se na Vás. 

Beseda o lesní školce

Děkujeme Mateřskému centru RATOLEST v Týništi nad Orlicí a všem maminkám, které přišly na besedu o lesní školce... Příjemné setkání s příjemnými lidmi. Těšíme se, že se budeme vídat častěji. 

Dubnová přírodní slavnost

Den Země v Lesokruhu

Oznámení pro zájemce o docházku

Máte zájem o docházku Vašeho dítěte dětí do lesní školky Lesokruh?  Ozvěte se nám mailem, sms, či jinak. Vyplňte přihlášku - dejte nám vědět o svém zájmu (a to i v případě, že nejste ještě rozhodnuti a zvažujete). Evidujeme zájemce na toto jaro i nadcházející školní rok 2017/2018.
V případě naplnění kapacity, budete zařazeni do přadníku a jakmile se místo uvolní, ozveme se Vám.

Těšíme se na Vás.

Přírodní slavnost

O Jarovítovi a zlatém klíči a Moraně, kterak ji do zimního království vyprovodit

Zveme Vás na první slavnost v LESOKRUHU.

Letos začíná astronomické jaro (jarní rovnodennost) 20. března v 11 hodin
a 28 minut.   

V Lesokruhu tento den přivítáme tradičně netradičně. Připravena je dílna, ve které si vyrobíme Morany a během dobrodružného putování lesem s pohádkovými obrazy poznáme příběh udatného Jarovíta, lstivého draka Zmeje a dobrotivou Matku Zemi. Společně pošleme Moranu spát do zimního království.

Těšíme se na setkání. 

Trasa je krátká, vhodná pro malé děti i kočárky.

Pořizujete spacák či batůžek?

Sleva na vybavení do lesní školky 

Chtěli byste svému dítěti pořídit kvalitní dětský spacák, batůžek či jiné vybavení do přírody.
V lesní mateřské školce je spacáček i batůžek
s prsními popruhy v základním vybavení :-)  
(viz. sekce "Oblečení a vybavení"). 

Asociace lesních mateřských škol získala
od společnosti Boll 20 % slevu na nákup. Rozhodnete-li se nabídky využít, kontaktujte nás
a my Vám rádi sdělíme slevový kód, díky kterému slevu získáte.