Příměstské tábory

Ohlédnutí za minulými ročníky

Příměstské tábory - léto 2020

V letošním létě je pro Vaše děti připraveno spousta zábavy, dobrodružství, pohody, legraci i tvořivosti. Celkem pořádáme 5 týdnů příměstských táborů (viz. letáčky níže) rozdělených do třech témat. Parťáky dětem budou zkušené a oblíbené školkové průvodkyně. S přihláškami neváhejte a zasílejte co nejdříve. Ke stažení jsou na prokliku zcela dole na této stránce. Těšíme se MOC.

Ohlédnutí a reakce rodičů na příměstské tábory 2019. Děkujeme všem a těšíme se na příští setkání.

V týdnu od 12. do 16. srpna proběhl v Lesokruhu příměstský tábor pro děti od 3 do 6 let nazvaný Řemeslníkem na vlastní kůži. 25 dětí ze širokého okolí mělo možnost si vyzkoušet různá řemesla. V pondělí dopoledne jsme se stali hrnčíři a "uplácali" si z keramické hlíny originální mističky,  dpoledne se pekly semínkové krekry. Úterní dopoledne jsme se věnovali malířství-natěračství a natřeli na bílo betonovou zeď, poté se z nás stali malíří-umělci a každý vytvořil vlastní obraz, odpoledne pekaři pekli koka sušenky. Středa byla rezervována pro projížďky v koňském sedle a řemeslo šperkařské - vznikly různobarevné korále a náramky. Ve čtvrtek řezbáři vyráběli hudební nástroj, truhláři fotoaparát z minulého století a tkalci podložku na sezení. Čtvrtek jsme si protáhli přes noc a v pátek postavili zedníci cihlovou zeď. Páteční odpoledne vyvrcholilo trhem výrobků dětí, kdy měl každý své místečko na tržišti, prodával své výtvory rodičům a za utržené "peníze" si ve stánku mohl nakoupit dobroty, které jsme pekli po odpolednách. Děti i průvodkyně si týden báječně užili a těší se na příští setkání.

Jako důkaz parádního zážitku přikládáme milé recenze: 

  • "Děti i my rodiče jsme táborem v Lesokruhu nadšeni, a je-li to možné, rezervujeme si místo i na příští rok:) Moc mě dnes překvapilo a potěšilo, když se u nás u oběda dnes ozvalo: "děkujeme matce přírodě, a naší mamince":)) Hezký den Z. Votroubková"
  •  "Milé průvodkyně z Lesokruhu, rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za úžasný příměstský tábor. Ačkoliv nám každé ráno loučení doprovázel smutek, každé odpoledne nás čekalo ve školce usměvavé, ohromně šťastné a strašně špinavé dítě, které odmítalo jít domů, protože je to tam prostě prima. Dlouhé vyprávění co se ten den dělo, jak dobré bylo jídlo, kdo co kdy a kde říkal a dělal :) nás provázelo celým zbylým odpolednem i večerem. Závěrečný trh byl jen třešinkou na dortu, kdy jsme si domů odnesli krásné výrobky, něco dobrého na zub a hlavně pocit štěstí, že naše dítě zažilo spoustu bezvadných chvil a zážitků, díky nimž budou tyto prázdniny zase o něco "víc" :) Děkujeme!!! Drašnerovi"
  • "Dobrý den, chtěla bych Vám všem, kdo jste se staraly o Nelču a ostatní děti během tábora Řemeslníkem na vlastní kůži, moc poděkovat. Vymyslely jste pro děti úžasný program,  takový, jaký by mě ani nenapadl, natož abych se ho odvážila zrealizovat. Nelča jezdila každý den domů nadšená a přestože přiznala, že ve čtvrtek večer plakala, protože se jí stýskalo, vzpomínala i na nocování v Lesokruhu jako na úžasný zážitek. Krásné výrobky jsou příjemný bonus. Jen mám teď problém dostat ji do bot... :) Děkujeme za pozitivní přístup a stále dobrou náladu, kterou jste dětem předávaly. Klobouk dolů před vaší prací.
    S pozdravem Eva Králová a Nelinka"
  • "Víťa chodil už minulý rok a v neděli nemohl dospat, jak se znovu těšil. A opět nebyl zklamaný a nadšený chodil každý den domů. Stejně jako loni. Díky! Jirkovi"
  •  "Ahoj, tábor jsme si s klukama moc užili! Díky za možnost vzít Zdendu na tábor, moci ho zařadit do kolektivu dětí, aniž by na něj někdo koukal jako na "chudáčka na vozíku" a všemožně mu usnadňoval cestu... Tohle jsem si pro něj vždycky přála, umožnit mu vyrůstat v prostředí, kde je brán naprosto přirozeně a normálně. Jako že není nikdo extra, nemusí se mu ve všem ustupovat, není ho potřeba litovat nebo nějak upozorňovat na to že je na vozíku a nic vlastně nemůže. Naopak najít cestu, aby normálně mohl/musel všechno co ostatní. Jsem ráda, že má Zdenda možnost se zařadit mezi zdravé děti jako naprosto normální dítě, které jenom místo chůze jezdí na vozíku. Že ho tak brali naprosto všichni, děti i dospělí. To je prostě úžasné! Díky! A Ondra si to užil, jako si ostatně užívá lesní školku po celý rok. Jako bonus měl "maminku paní učitelku", což s nadšením sděluje každému koho potká. Takže za nás moc díky! Rejzkovi"
  •  "Tadýsek byl ve svém živlu, protože je to náš malý řemeslník. Moc děkujeme, bylo to super! Rozumkovi"
  • "I já bych ráda napsala pár řádek s ohledem na tábor, který prožila dcerka minulý týden s Vámi. Na prvním místě bych chtěla poděkovat za úžasnou organizaci z Vaší strany! Toho si opravdu cením. Dcera byla nejdříve tajemná a moc si o tom zprvu povídat nechtěla, že nesmí (haha), ale jak jsme se potom dívali na fotky, tak začala vyprávět. Nejvíce si to užila na ponících, při výrobě hudebního nástroje a u ohynku :-). Děkujeme za Vaši práci!! Spokojení rodiče Ullrichovi"
  •  "Eliška byla stejně jako ze školky moooc spokojená. Myslím si, že jí to tak nějak splynulo se školkou, že vlastně nepochopila moc, že jde o tábor. To až tím přespáváním se to tak krásně završilo. O tom jsme slyšeli doma celý týden, že bude spát s dětmi ve školce i po tmě. Kupodivu nám každé odpoledne i vyprávěla, kde jste byli a co jste se naučili. A také, že jste něco moc hezkého vytvořili, ale to nám rozhodně říct nemůže, protože to je veeeliké překvapení :). Tím, že jsem doma, tak jsme chvíli váhali, zda ji na tábor přihlásit, když "hlídání" nepotřebujeme, ale nelitujeme ani minutu, že jsme to udělali. Tak smysluplně využitý čas, že si děti hrají a zároveň se učí spoustu nových věcí ani o tom nevědí, to je k nezaplacení...tolik zážitků bychom jí doma zatím určitě nemohli poskytnout, dokud je Štěpánka miminko. Jsme moc rádi, že se Eliška učí žít v souladu s přírodou a musím přiznat, že v leckterých situacích si poradí lépe než já...na sobotním výletě si dost zamazala ruce, tak pak před jídlem říkám, že je musíme někde umýt, že takhle jíst nemůže..."Mami, vždyť je mokrá tráva, tak si je pořádně omyju v trávě a pak mi je jen utřeš." No, jak jednoduché, že :) Děkujeme, Fofovi :)"

Ohlédnutí za příměstskými tábory 2018


Indiáni z Boru - tábor pro děti 2-6 let

Za indiánským pokladem - tábor pro děti 7 - 10 let

Letní příměstské tábory 2018

Ohlédnutí za příměstskými tábory 2017